Coaching

najczęściej zadawane pytania

Co to jest coaching?

Coaching to proces, którego celem jest pomóc Ci w odnalezieniu tego,
co jest dla Ciebie naprawdę ważne oraz odkryć, w jaki sposób możesz
to osiągnąć. Głównym narzędziem procesu jest rozmowa. Zadaję Ci odpowiednie pytania lub wprowadzam inny punkt widzenia, który pozwoli Ci spojrzeć na swoje działania z nowej perspektywy. Coaching może być także skierowany do grupy osób. Proces zawsze dotyczy przyszłości i rzadko korzysta z przeszłości. Jest ukierunkowany na rozwiązanie. To Ty określasz nad czym pracujemy na sesji. Coaching pomaga uporać się z ograniczającymi przekonaniami, niezdrowymi nawykami i niepotrzebnymi wzorcami zachowań, oraz wypracowaniu nowych sposobów funkcjonowania. Dzięki temu możesz śmiało i z przekonaniem podejmować nowe decyzje życiowe. Zadaniem coacha jest słuchać, wspierać i kierować od wewnątrz. Coaching jest dla każdego, kto chce się rozwijać i stawać się lepszą wersja siebie .

Jakie reguły stosujesz w trakcie sesji?
W procesie coachingowym to Ty jest najważniejszy, a ja jestem jedynie osobą, która pomaga ci odkryć właściwą drogę do celu używając do tego swoich umiejętności, doświadczenia życiowego, technik, narzędzi.
Podstawowe zasady w trakcie moich sesji coachingowych to:

 • Poufność: Wszystko, co zostaje powiedziane lub zrobione w trakcie naszych sesji, zostaje między nami.
 • Otwarta i szczera komunikacja:
  Bądź szczery mówiąc o tym, jak się czujesz i o swoim doświadczeniu chwili. Ja, jako Twój coach, zrobię to samo. Autentyczność jest kluczem do zaufania i rozwoju.
 • Równy z równym: jesteś ekspertem w swoim życiu. Pomogę Ci w znalezieniu odpowiedzi i zachowaniu Ciebie jako zainspirowanego klienta. Im więcej pytań zadaję, tym więcej Ty odpowiedzi znajdziesz.
 • Przeszkadzanie: w trakcie naszych sesji mogę Ci przeszkodzić (przerwać), gdy będziesz zagadywał i odbiegał od tematu. Czasami łatwo jest zatracić się w opowieści i pominąć emocje i uczucia. Przerywanie  w tym pomaga.
 • Szansa na stworzenie nowej historii: na ogół kładziemy duży nacisk na historie naszego życia, co może prowadzić do odgrzebywania przeszłości. Przykładanie większej uwagi do uczuć w trakcie opowiadania uwalnia nas z sideł wspomnień i pomaga wrócić do rzeczywistości w celu wykreowania nowej “historii”.
 • Instrumenty zasadnicze coachingu: cisza, pytania i wyzwania. Dzięki ciszy możesz myśleć i odczuwać bez konieczności rozpraszania się. W takich chwilach coach jest jedynie „milczącym świadkiem wydarzeń”. Cała sztuka polega jednak nie na tym, by wiedzieć, kiedy zamilknąć, lecz na tym, by wiedzieć, kiedy ciszę należy przerwać.Pytania w coachingu znajdują bardzo szerokie zastosowanie między innymi po to, aby odblokować przepływ informacji i udostępnić je zarówno coachowi, jak i klientowi, aby wspomagać klienta w eksplorowaniu różnych dostępnych mu rzeczywistości oraz by podopieczny zyskiwał nowy ogląd danej kwestii i osiągał ambitne cele.
  Stawianie przed klientem wyzwań przynosi podobne skutki jak zdawanie pytań.
 • Jestem TWOIM coachem: jestem tu by pomóc Ci żyć najlepszym dla Ciebie życiem.
  Wspólnie wypracujemy optymalny dla Ciebie model sesji coachingowych.
Co odróżnia coaching od innych metod?
 1. Coach pracuje tylko ze zdrowymi, pełnoletnimi osobami. Nie „naprawia” ludzi, nie mówi im, co robić, ale pomaga w samodzielnym odkryciu własnych talentów. Oczywiście, coach może dostarczać klientowi różnych informacji, ale to od klienta zależy czy i jak je wykorzysta.
 2. Coach z zasady nie udziela rad (są wyjątki). Głównym narzędziem coacha są przenikliwe pytania, które pozwalają zaprowadzić klienta w obszary, których nigdy dotąd nie rozważał.
 3. Klient jest osobą – z całą swoją przeszłością, teraźniejszością i przyszłością. Coaching to nie psychoanaliza, a przeszłość jest brana pod uwagę, ponieważ zdarzenia z dzieciństwa odciskają piętno na teraźniejszość. Coach często obserwuje, że klienci, którzy mają problemy w życiu zawodowym, borykają się z nimi także w życiu rodzinnym.
 4. Temat sesji coachingowej zawsze pochodzi od klienta – to tutaj kryje się główna różnica między coachingiem a nauczaniem. Coach ma w głowie modele różnych strategii, ale jeżeli nie dotyczą bezpośrednio tematu wybranego przez klienta, to nie korzysta z nich.
 5. Coach i coachowany są sobie równi – coach nie daje do zrozumienia, że wie wszystko o wszystkim. Podstawą współpracy jest wzajemny szacunek i nieocenianie.
 6. Coaching jest nastawiony na zmianę i działanie – chęć zmiany jest powodem przyjścia klienta na sesję. Coach ma mu pomóc przez nią przejść
Jakie zasady obowiązują w coachingu?

Wyróżniam 7 głównych zasad:

1. Samoświadomość

Wszystkie działania coacha mają tak naprawdę jeden cel – pomoc w podniesieniu samoświadomości klienta. To dzięki niej wzrasta jego poczucie własnej wartości, co z kolei daje mu odwagę na prowadzenie zmian w swoim życiu.

2.Odpowiedzialność

Ponieważ to klient decyduje o tym, na czym skupia się proces, to ma też pełną odpowiedzialność za wszelkie decyzje, które podejmie podczas sesji i po ich zakończeniu. Pozwala mu to też oddzielić własne plany i marzenia od wpływu otoczenia: rodziców, którzy chcą, żebyśmy poszli w ich ślady, nauczycieli, którzy chcą, żebyśmy otrzymywali dobre oceny, a nawet przyjaciół, którzy myślą, że wiedzą co jest dla nas najlepsze.

3.Wiara w siebie

Bez wiary w to, że możemy osiągnąć sukces, nigdy go nie osiągniemy. Jednak żeby ją rozwijać, musimy mieć odpowiednią przestrzeń do tego. Sukcesy i porażki zawsze idą w parze, ważne jest, na których skupiamy się bardziej.

4.Wolność od poczucia winy

W coachingu porażki i sukcesy są traktowane równorzędnie – jako sytuacje, z których płynie jakaś nauka. Przecież dziecko nie nauczy się chodzić, jeśli najpierw wielokrotnie się nie przewróci. Jak już zostało powiedziane, coach nie jest od tego, by osądzać klienta ani poddawać mu gotowe rozwiązania. 

5.Zorientowanie na rozwiązaniu

Kiedy często myślimy o jakimś problemie, natychmiast zaczynamy go wyolbrzymiać. Wydaje nam się, że nie jesteśmy w stanie go rozwiązać, wpadamy w zły nastrój. Jednak jak tylko zaczniemy szukać rozwiązań, problem zaczyna wracać do normalnych, możliwych do objęcia rozmiarów.

6.Wyzwanie

Stawianie sobie wyzwań – kiedy znajdujemy się we wspierającym otoczeniu – pozwala nam osiągać cele, jakie sobie wyznaczyliśmy. Stajemy się pełni pozytywnej energii i zaczynamy znowu wierzyć we własne siły.

7.Działanie

Coach pomaga uświadomić klientowi jak wielki ma potencjał. Jego rola polega też na tym, by ułatwić przekucie postanowień na konkretne działania.

Czego można się spodziewać po coachingu?

Coaching nastawiony jest na to, aby klient znalazł skuteczne rozwiązania w swoim wnętrzu – coach nigdy nie mówi wprost, jaki jest problem danej osoby, co i kiedy powinna z nim zrobić, w jaki sposób ma to zrobić, z czyją pomocą itd. Coach ogranicza się do udzielenia wsparcia i przygotowania klienta do procesu zmiany oraz pomocy w przejściu przez nią, ale to klient decyduje w jakim kierunku chce się rozwijać. Dla wielu osób to właśnie zetknięcie z coachem stało się bodźcem do wprowadzenia zmian w swoim życiu. Zazwyczaj jest to proces, w którym klient dowiaduje się, co jest dla niego ważne, jakimi wartościami kieruje się w życiu i jakie ograniczenia sam sobie stawia. Ta świadomość jest konieczna, żeby lepiej korzystać z własnych mocnych stron i naturalnych zdolności i pomaga w zdobyciu motywacji.
Bardzo  często coach na życzenie klienta wprowadza elementy mentoringu, doradztwa, edukacji

Czy mogę się uzależnić od coachingu?

Tak naprawdę nie. Możesz “potrzebować” mnie do przyspieszenia swoich postępów, ale nie będziesz “zależny” ode mnie. Każda osoba pracująca nad poważnymi zmianami “potrzebuje” strategii, wsparcia i inspiracji do innego spojrzenia na siebie i na swój problem. Stąd też posiadanie coacha z całą pewnością pomaga, nie powstaje jednak psychologiczna zależność emocjonalna. Pracuję z ludźmi, którzy samodzielnie radzą sobie doskonale i są wystarczająco silni. Pamiętaj, że nie rozwiązuję problemów psychologicznych. To jest zadanie terapeutów. Pomagam Ci stworzyć lepsze życie.

Czy coaching może komuś zaszkodzić?

Nie. Pamiętaj, że coach nie ingeruje w twoją psychikę. Nie próbuje kontrolować twoich myśli i zachowań. Niczego ci nie nakazuje. Ty sam ostatecznie podejmujesz decyzje, co chcesz zrobić. Coach wierzy w ciebie jako osobę, daje ci wsparcie i jest twoim partnerem na drodze do twojego celu.

Jak pracujesz i ile kosztuje coaching u Ciebie?

Prowadzę coaching jedynie on-line za pośrednictwem komunikatorów. To bezpieczna i wygodna forma kontaktu, ponieważ można umówić się na sesję o dowolnej porze i nie tracić czasu na dojazdy.

Na jeden proces coachingowy składa się od 4 do 8 godzinnych sesji. Jednak z każdym klientem indywidualnie planujemy jego proces coachingowy, który może trwać również kilka miesięcy (w zależności od postawionych celów).
Kliknij i zobacz jakie są opłaty i opcje sesji coachingowych.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi której poszukujesz?

Żaden problem. Zapraszam do kontaktu!

Dlaczego warto ze mną pracować?

Zaufanie i poczucie bezpieczeństwa:

to wielokrotnie najczęściej podawane powody, dla których osoby decydują się na rozpoczęcie ze mną procesu coachingowego.

Kinga Zimoch - rekruterka

Krzysztof bardzo Ci dziękuję za mądrość, ciepło i wsparcie, którymi mnie obdarzyłeś w czasie naszych sesji. Kontakt z Tobą znacząco zmienił moje życie.

 

Elżbieta Michalska - księgowa

Krzysztof łączy w sobie  unikatowe cechy łagodnego przyjaciela i nieustraszonego przewodnika. W naszej wewnętrznej podróży Krzysztof poszedł tam, gdzie inni nie chodzą. Zaprowadził mnie do “krainy cienia”. Pokazał mi, nie tylko mroczne krajobrazy, ale  też odkryłam swój skarb – miłość do siebie. Krzysztofie praca z tobą była niesamowitym doświadczenie, a za uwolnioną miłość jestem ci wdzięczna na zawsze. Dziękuję.

Magdalena Zwierz- biznes mlm

Mąż zostawił mnie dla innej kobiety. Przez wiele lat od tego zdarzenia nosiłem w sobie gniew, nienawiść, poczucie winy, niską samoocenę, a nawet wstręt do siebie. Nie zdawałam sobie sprawy z tego jak bardzo to rujnowało moje życie i zdrowie. Chodziłam na terapię i stosowałam farmakoterapię. Trochę pomogło. Kiedy trafiłam na sesje do Krzysztofa potraktowałam to jak ostatnią deskę ratunku. Wreszcie: ktoś, kto mnie zrozumiał. Wreszcie ktoś uświadomił mi jak bardzo sama siebie krzywdzę. Krzysztof pomógł mi odkryć siłę w sobie do lepszego życia. Codziennie dokonuję niewielkich zmian w swoim podejściu do siebie. Zaczynam doceniać siebie i wiem, że zasługuję na miłość. Dziś bardzo dziękuję Monice, że poleciła mi Krzysztofa. Krzysztofie Tobie też jestem wdzięczna, za moje nowe narodziny.

Irena Szkudaj

Spotkanie warsztatowe z Krzysztofem pozwoliło mi jeszcze głębiej spojrzeć w siebie. Uświadomił mi moje pragnienia, oczekiwania, lęki. Poruszył zastygłe struny i “zapodał” kolejne niezałatwione sprawy nad którymi chcę popracować. Wyciszył, uspokoił, pobudził do refleksji i przemyśleń.

Hanna Topolska - lekarz

Bałam się pierwszej sesji. Jak się okazało niesłusznie. Krzysztof jest bardzo troskliwą
i współczującą osobą. Na każdej sesji mimo, że przez telefon, to czułam jego wspierającą  obecność. Jest otwarty, autentyczna i nie osądza. Zapewnił mi bezpieczeństwa i po raz pierwszy w życiu mogłam się otworzyć i opowiedzieć swoją bolesna historię.  Pomógł mi inaczej spojrzeć na moje dramatyczne przeżycia  i teraz z optymizmem patrzę na swoją przyszłość. Miesiąc po sesjach z Krzysztofem poznałam nowego mężczyznę, który wzbudza moje zaufanie i czas pokaże. Krzysztofie dziękuję ci za to wyzwalające doświadczenie.

Ela Krogull

Dużo mi dało uczestniczenie na warsztatach u Krzysztofa. Jego spokój wewnętrzny i zadawanie właściwych pytań zrobiło „klik”. Jakby mi się nowe drzwi otworzyły do siebie samej.

Ewa Jadczak - projektantka

Krzysztof nauczył mnie, że dawanie sobie miłości i współczucia jest najlepszą drogą w każdej trudnej sytuacji. Przy takim podejściu czuję, że wszystko jest możliwe. Moja wewnętrzna podróż ciągle się rozwija, dzięki „narzędziom”, które dał mi Krzysztof. Polecam swoim koleżankom sesje z Krzysztofem, aby też mogły odkryć w sobie źródło niewyczerpanej miłości. Krzysztofie pozdrawiam z wdzięcznością

Nadszedł czas aby podjąć działanie, albo nic się nie zmieni!

Wszystko zaczyna się od rozmowy. Kliknij poniższy przycisk i przekonaj się jak mogę Ci pomóc odnaleźć Miłość.

Jestem gotowaCoaching on-line