Pielęgnacja własnego ogrodu

Autor: Krzysztof Jankowski

Pomogę Ci opuścić smutną krainę czekania i sprawię by Twoje serce mocniej zabiło. Czekam na Ciebie ❤️
Pytania do dyskusji:
1. Z czym ci się kojarzą słowa „własny ogród”?
2. Co chciałbyś, żeby się tam znalazło?
3. W jakim stopniu wpływamy na to, co dzieje się w naszym życiu?
4. Co sądzisz o słowach napisanych przez Franka Outlawa?
5. Jakie myśli najczęściej cię nawiedzają?
Zadanie: zakładanie i pielęgnowanie własnego ogrodu.
Teoria: Jeśli prawdziwie kochasz siebie, będziesz rozwijał wewnętrzny potencjał, swoje talenty i umiejętności, będziesz miał wiarę w swoje możliwości, wyrażał siebie bez ograniczeń oraz podążał własną ścieżką. To jest przysłowiowy ogród, który wokół siebie tworzysz w zależności od tego, jakie masz nastawienie do siebie i otaczającego cię świata. Czy zakwitnie i będzie kolorowy, sam o tym zadecydujesz, biorąc odpowiedzialność za swoje myśli i zachowanie bądź nie.
Posiadamy umiejętność kształtowania własnej rzeczywistości, niezależnie od tego, czy dotyczy ona stanu zdrowia, określonych zachowań i działań, czy fizycznego otoczenia, a nawet tego,
co nam się przytrafia w życiu. Otaczający nas świat jest zgodny z tym, co myślimy i mówimy, przekonują mędrcy. Na co dzień nie jesteśmy jednak przyzwyczajeni do upatrywania źródła problemów w osobistym sposobie rozumowania i odczuwania. Nie wydaje nam się, żeby miał aż tak duże znaczenie. Znów niesłusznie. Okazuje się, że jeśli w naszym umyśle panuje spokój i harmonia, znajdą one odzwierciedlenie w korzystnej sytuacji życiowej.
I na odwrót. Stąd, jeżeli zależy nam na szczęściu i pomyślności, trzeba bez względu na przeszkody, które pojawiają się na drodze do ich osiągnięcia, koncentrować swoją uwagę na czymś pozytywnym. Czyli wytwarzać myśli przepełnione miłością, spokojem, radością i dobrocią. Louise Hay, propagatorka sztuki samorozwoju, przekonuje, że „cokolwiek wyrażamy myślą bądź słowem, urzeczywistni się w podobnej postaci!”. A także dodaje,
że zdolność panowania nad własnym życiem bierze się ze zrozumienia, że otrzymujemy tylko to, na czym najczęściej skupiamy uwagę.
Być może jest to właśnie powód, dla którego na świecie powstają coraz to nowe konflikty,
a na mniejszą skalę, czyli w naszym życiu osobistym, piętrzą się różne problemy i trudności. Skoro cały czas nosimy w sobie duże pokłady lęku i złości, tworzymy czarne scenariusze
i nie spieszymy wybaczać, to jak możemy oczekiwać, że zacznie się dziać coś zgoła innego niż to, co rozgrywa się w naszej głowie?
Pamiętaj: wszelkie przedmioty i procesy stworzone przez człowieka muszą najpierw zaistnieć w jego umyśle. Nie da się nic wytworzyć bez uprzedniego wymyślenia tego.
Światem rządzi bowiem myśl. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, by ocenić siebie
na nowo i zawsze myśleć pozytywnie. Skupiać się na słowach, które do nas przemawiają,
i na pomysłach, które fascynują i zachwycają. I bez przerwy o nich myśleć. Właśnie bombardowanie nimi umysłu może sprawić cuda.
Główna teza: myśli wysokiej jakości powodują powstawanie pozytywnych rezultatów.
I na odwrót, negatywne myśli przynoszą negatywne rezultaty. Większość naszych myśli pochodzi z podświadomości. Oznacza to, że nie do końca zdajemy sobie sprawę z ich treści. Stąd rezultaty, które otrzymujemy w życiu, nie zawsze są takie, jakich się spodziewamy. Dlatego warto trwać w stanie uważności, jasno widzieć zjawiska takimi, jakie są, nie wypierać uczuć i emocji, a tym samym nie powiększać zawartości instynktownej części umysłu.
Już od małego wpajać sobie fundamentalną prawdę, że zmiany, jakich chcemy dokonać w życiu, zaczynają się najpierw w naszych umysłach. Że na nasze życie w dużej mierze mają wpływ nasze myśli i przekonania. Uważnie wsłuchaj się w sens słów, napisanych przez Franka Outlawa:
Zważaj na swoje myśli, stają się wszak słowami,
Zważaj na swoje słowa, stają się czynami,
Zważaj na swoje czyny, stają się nawykami,
Zważaj na swoje nawyki, kształtują charakter,
Zważaj na swój charakter, on staje się Twoim losem.
Jeśli poważnie potraktujemy powyższe słowa, zaczniemy lepiej doświadczać siebie od środka, docierając w ten sposób do własnego piękna oraz indywidualnych, niepowtarzalnych możliwości ekspresji i wyrażania siebie. Wówczas otworzymy się na życie w pełni, znajdując w każdym miejscu i zdarzeniu inspirację i motywację do własnego rozwoju. Zanany pisarz Rudyard Kipling napisał, że słowa to najpotężniejszy lek stosowany przez człowieka. Każdy jest zdolny uzdrawiać siebie i innych. Jedyną przeszkodą w uzyskaniu rezultatów może być brak wiary.
Stąd warto uwierzyć, że umysł może stać się naszym prawdziwym domem, a my możemy się poczuć w nim wreszcie gospodarzami. Wskazane jest traktować przeszkody w postaci mniej konstruktywnej myśli lub emocji jako chwilowych gości, a nie stałych mieszkańców. Trwać zawsze w stanie niezmąconego spokoju, odwoływać się do wewnętrznego potencjału mądrości i współczucia, wybaczając sobie i innym.
Kochać siebie bez względu na to, jak wygląda nasze obecne życie. Albowiem jedynie zrozumienie niezbywalnej wewnętrznej wartości jest w stanie stworzyć w nas sanktuarium prawdziwego i trwałego bezpieczeństwa. Ćwiczenie: codziennie rano przez tydzień powtarzaj sobie, że wybierasz szczęście i zauważ, jakie zmiany nastąpią w życiu.
Sentencja: „Wszystko jest gotowe, gdy umysł jest gotowy”. Szekspir

Źródło: fragment książki “Detoks umysłu. Jak przebaczyć sobie i innym, pozbyć się negatywnych emocji i żyć pełnią życia”, Tatiana Jewsiejewa,
Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Zostaw proszę swój komentarz.
P.S. Jeśli widzisz wartość, to udostępnij proszę dalej ten post i lub zaproś swoich znajomych do Naszej grupy na Facebooku Love Coaching 
[fts_facebook type=page id=360805167294154 access_token=EAAP9hArvboQBAPWZAZAfVKqikMuTVzZBzcnHPOB6jHRqSw3lJJZCLlGZBbMMUEA0RyKcVkhTyVT3NmqVbUZBxMz83BZCmkjYZBcKE7WMU6JM9BRV3bZBKdZAoytxyHNXNZBr0tpxpon7MtvnLpyeZClvP3wNI7JxwI9gZCa1fxxSeIF18E1MuVcTCkHAVQ3jbJZCrXx10ZD posts=0 description=yes posts_displayed=page_only]

Może Cię również zainteresować…

Trening umysłu

Twój umysł jest jak rozpieszczone, bogate dziecko! Pozwalasz mu myśleć, co chce, kiedy chce, jak długo ma ochotę, bez...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.