Tydzień 22. Kontrolowanie emocji

Autor: Krzysztof Jankowski

Pomogę Ci opuścić smutną krainę czekania i sprawię by Twoje serce mocniej zabiło. Czekam na Ciebie ❤️
Afirmacja DNIA
Kontroluję i akceptuję swoje emocje.
TEMAT DNIA
Kontrolowanie emocji
Nie oddawaj innym pilota do swoich emocji. Koniec z wymówkami: „Ten facet doprowadza mnie do szału”, „Przez szefa nabawię się wrzodów”, „Dostanę migreny przez moje dzieci”. Odbierz im tego pilota i wciśnij guzik z napisem „spokój”. Nie masz wpływu na to, co robią inni, ale masz wpływ na swoje reakcje.
– Regina Brett
„Przypomnij sobie, jak to było, kiedy ostatnio ktoś na ciebie krzyknął. Jeżeli reagujesz tak, jak większość ludzi, zrobiłeś jedno z dwojga: albo ruszyłeś do ataku, albo próbowałeś wycofać się lub uspokoić tę osobę.
A co stałoby się gdybyś patrzyła krzyczącemu w oczy i skupiła swoją uwagę na oddechu?
Ta technika nazywa się „świadomym oddychaniem”, zapobiega emocjonalnej reakcji i pozwala zachować spokojny, skupiony umysł.
Oto jak to działa: zacznij od skupienia swojej uwagi na oddechu, który wchodzi i wychodzi przez twoje nozdrza. Poczuj wpływające i wypływające powietrze. Kiedy wdychasz, poczujesz delikatny chłód na końcach nozdrzy; przy wydechu możesz poczuć jeszcze lżejsze wrażenie ciepła. Nie myśl o oddechu, skup się na jego odczuwaniu.
Za każdym razem, kiedy zauważysz, że twój umysł gdzieś błądzi, skup uwagę z powrotem
na odczuwaniu oddechu. Trzy rzeczy powinny wydarzyć się jednocześnie: twój umysł stanie się czysty i spokojny; twój oddech wydłuży się i uspokoi; twoje ciało odpręży się.
Co może się zdarzyć, kiedy zastosujesz „świadome oddychanie” wobec kogoś kto krzyczy?
Albo się uspokoi, ponieważ nie dajesz mu emocjonalnego „paliwa”, jakim byłaby twoja reakcja; albo poczuje się nieswojo, zrobi mu się głupio, ponieważ nie reagujesz. Prawdopodobnie wycofa się i poczuje przed tobą respekt, ponieważ zda sobie sprawę,
że nie można tobą manipulować.
Jeżeli potrafisz przewidzieć niektóre trudne sytuacje spróbuj zastosować „świadome oddychanie”, zanim się rozzłościsz.”
Nie jestem moimi myślami, emocjami i postrzeganiem zmysłowym ani doświadczeniami. Nie jestem treścią mojego życia. Jestem życiem. Jestem przestrzenią, w której wszystko się wydarza. Jestem świadomością.
Jestem TERAZ. Jestem. – Eckhart Tolle
Zalecenia
a) Zajmij się swoją duszą. Jeżeli masz taką możliwość, wyjedź za miasto, pochodź po górach, po lesie. Jeżeli sprzyja temu pora roku, poleż na łące, oglądając przepływające obłoki. Obcowanie z naturą pozwala odczuć jej wielkość. Ciesz się swoim istnieniem, tym, że jesteś cząstką cudu, jakim jest życie. Zastąp zeszłotygodniowe karteczki afirmacyjne aktualnymi. Poszukaj w sobie pozytywnych afirmacji. Pomóc może ci świadomość tego, co już dokonałaś. Nowe karteczki afirmacyjne rozmieść w całym domu, część zabierz do pracy.
b) Ustal krótko terminowe cele na ten tydzień. Ćwicz swoją „ulubioną” grupę mięśniową – czy czujesz i widzisz już zachodzące zmiany?
c) Jak ci idzie ze sprawami podstawowymi: śniadanie, woda, liczba posiłków, równoważenie grup pokarmowych i eliminowanie potraw tłustych?
d) Jeżeli z czymś masz kłopoty, poświęć temu więcej czasu – weź to pod uwagę podczas układania planu na najbliższy tydzień.
Self – Coaching
1.Co mogę ZACZĄĆ robić?
2.Co mogę PRZESTAĆ robić?
3.Czego mogę WIĘCEJ robić?
4.Czego mogę MNIEJ robić?
5.Co mogę INACZEJ robić?
6. Co ZROBIĘ już Teraz?

Sugeruję, aby nauczyć się tych pytań na pamięć i zadawać je sobie jak najczęściej w trudnych sytuacjach. Zadawaj je sobie szczególnie wtedy, kiedy wydaje Ci się, że sytuacja jest beznadziejna. Będę je zamieszczał przez 30 kolejnych dni.
INSPIRACJA TRENINGOWA
Slim Body – Trening Całego Ciała z hantlami
https://www.youtube.com/watch?v=mPT86VijYtk
VIDEO INSPIRACJA – MOTYWACJA
Inteligencja emocjonalna
https://www.youtube.com/watch?v=l9_O5x2up74

WARTO PRZECZYTAĆ
Jak zarządzać emocjami
http://www.humanskills.pl/zarzadzanie-emocjami-wskazowki/

UWAGA!
Jeżeli pojawi się jakaś trudność w interpretacji tego programu lub będzie potrzebna konsultacja, to proszę pisz na priv.

? Napisz w komentarzu, co z tego dnia “bierzesz dla siebie”. ?
Pozdrawiam ? Krzysztof Jankowski
P.S. ? Jeśli widzisz wartość, to udostępnij proszę dalej ten post i lub zaproś swoich znajomych do Naszej grupy #KlubHarmoniiŻycia

Warning: Creating default object from empty value in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 428


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 1821

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 662

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 673

Może Cię również zainteresować…

Chwytanie

Tak jak zwykle gromadzimy stare kartki urodzinowe i pamiątki, wyciągi bankowe i rachunki, odzież i zniszczony sprzęt,...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *