Tydzień 13. Równowaga życiowa

Autor: Krzysztof Jankowski

Pomogę Ci opuścić smutną krainę czekania i sprawię by Twoje serce mocniej zabiło. Czekam na Ciebie ❤️
Afirmacja DNIA
Potrafię zwolnić tempo mojego życia i daję sobie czas na refleksję.

TEMAT DNIA
Równowaga życiowa
„Jeśli mamy poprawić jakość swojego życia, musimy nabrać biegłości w trzech sferach równowagi.
Pierwszy rodzaj równowagi nazwaliśmy równowaga priorytetów – a więc równowagą między rodziną, karierą i potrzebą rozwoju osobistego. Wymaga ona świadomości tego, co jest ważne, i zdolności rozkładania naszych myśli i sił miedzy te największe wartości.
Równowaga życiowa to zadawanie także sobie pytań: „Co wybieram?”, „Co chcę zrobić?”

Drugi rodzaj równowagi, to równowaga postaw – równowaga miedzy ładem a spontanicznością. Wymaga ona zarazem twardości i elastyczności, dyscypliny i zdolności do marzeń.
Równowaga życiowa daje umiejetność harmonijnego planowania, otwartego także na to,
co nieplanowane i wzbogacającego je.

Trzeci rodzaj równowagi, to równowaga celów – a więc równowaga miedzy potrzebą sukcesu a potrzebą bliskich związków, miedzy rzeczami a osobami. Równowaga życiowa w tym aspekcie oznacza przeznaczenie określonego czau na komunikację, uważne słuchanie
i rozumienie, a także wnosi do naszego życia.”
Linda i Richard Eyre – „Zasady równowagi życiowej”

Nie decydujemy o tym, kiedy żyjemy. Tylko w pewnym stopniu decydujemy o tym, gdzie żyjemy. Równowaga życiowa, to decyzja jak żyć!
– Linda i Richard Eyre

ZALECENIA
a) Wstań trochę wcześniej niż zwykle i spróbuj poćwiczyć „ulubioną” grupę mięśniową. Może się okaże, że jest to dla ciebie najlepsza pora na trening.
b) A może po pracy pójdziesz do fryzjera i zafundujesz sobie nową fryzurę?
c) W wolnej chwili wykonaj 25-minutowy trening.
d) Nie zapominaj o piciu wody, noś ze sobą zawsze i wszędzie pojemnik z wodą. Pij małymi porcjami przez cały dzień, a łatwo „wypracujesz normę”.
e) Pij również herbaty ziołowe i owocowe.
f) Pamiętaj także o zjedzeniu pożywnego śniadania przed wyjściem do pracy. To bardzo ważne, dzięki temu będziesz miała energię do pracy i dobre samopoczucie.
g) Poczytaj swoje książki, przejrzyj swoją „listę dziękczynną” (dzień 3), pomyśl o tym, co się zmieniło, uzupełnij listę o nowe powody do wdzięczności. Zapisz je w notatniku.
h) Zacznij uczyć się jak robić pauzy. Naucz się równoważyć żądania z przyjemnościami, chwile samotności z potrzebą towarzystwa, pracę z zabawą, aktywność z odpoczynkiem, wewnętrzne potrzeby z zewnętrznymi zadaniami.
i) Dzisiaj spróbuj zwolnić. Podejdź do dnia, jakby był melodią graną powolnym i spokojnym tempem. Wsłuchaj się w muzykę, która łagodzi napięcie w ciele i relaksuje Twoją duszę.
Self – Coaching
1.Co mogę ZACZĄĆ robić?
2.Co mogę PRZESTAĆ robić?
3.Czego mogę WIĘCEJ robić?
4.Czego mogę MNIEJ robić?
5.Co mogę INACZEJ robić?
6. Co ZROBIĘ już Teraz?

Sugeruję, aby nauczyć się tych pytań na pamięć i zadawać je sobie jak najczęściej w trudnych sytuacjach. Zadawaj je sobie szczególnie wtedy, kiedy wydaje Ci się, że sytuacja jest beznadziejna. Będę je zamieszczał przez 30 kolejnych dni.
INSPIRACJA TRENINGOWA
Slide Fitness – trening ze ściereczkami
https://www.youtube.com/watch?v=QvWm3rqCybU

VIDEO INSPIRACJA – Motywacja
Katarzyna Bonda – “Jedyną stałą jest zmiana”
https://www.youtube.com/watch?v=dz_qtX7GM_U&feature=youtu.be&fbclid=IwAR12wZxANmW_m-CaDbetpfdISlmrTaam3TNDaSznYD4xr5Fr8FLgQjOpI3o

WARTO PRZECZYTAĆ
Równowaga między praca a relacjami
http://bit.ly/2VXpksE

UWAGA!
Jeżeli pojawi się jakaś trudność w interpretacji tego programu lub będzie potrzebna konsultacja, to proszę pisz na priv.
? Napisz w komentarzu, co z tego dnia “bierzesz dla siebie”. ?
Pozdrawiam ? Krzysztof Jankowski
P.S. ? Jeśli widzisz wartość, to udostępnij proszę dalej ten post i lub zaproś swoich znajomych do Naszej grupy #KlubHarmoniiŻycia ?

Warning: Creating default object from empty value in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 428


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 1821

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 662

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/harmonia/public_html/krzysztofjankowski.com.pl/media/plugins/feed-them-social/feeds/facebook/class-fts-facebook-feed.php on line 673

Może Cię również zainteresować…

Chwytanie

Tak jak zwykle gromadzimy stare kartki urodzinowe i pamiątki, wyciągi bankowe i rachunki, odzież i zniszczony sprzęt,...

0 Comments

Submit a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *